Які ж відтінки налаштовують на відпочинок, яке має бути кольорове оформлення спальні: поради дизайнерів. У спальні все має сприяти відпочинку. У тому числі кольори, обрані для оформлення інтер’єру. Важливо, щоб колір подобався господарям, але не менш важливо створити візуальне середовище, яке викликає розслаблення об’єктивно. Адже доведено, що є кольори, які допомагають відпочити, і є інші, які гнітюче діють на психіку. Зі сприйняттям різних кольорів пов’язані не тільки звукові та дотикові асоціації, а й навіть смак, який людина може відчути в роті. Яке колірне оформлення спальні допоможе добре відпочити? Щоб це з’ясувати, потрібно детальніше розглянути питання впливу колірного оточення на здоров’я людини. Класи кольорів
Є два класи кольорів, до одного з яких належить будь-який відтінок: хроматичні та ахроматичні. Хроматичні кольори можуть мати різні колірні тони. Ахроматичні – це білий, чорний і сірий. Використання лише ахроматичних кольорів в інтер’єрі призводить до колірного «голоду». Його наслідки – апатія, слабкість і млявість, а часом навіть депресія.
З іншого боку, білі стіни з виразними графічними елементами можуть мати дуже ефектний вигляд, і дизайнери нерідко пропонують такі рішення. Тому, якщо ви погодитеся з дизайнером, то заповнити нестачу візуальних стимулів можна тактильними відчуттями. У спальні має з’явитися м’яка ковдра, яку не ховають вдень, пухнастий килимок на підлозі. Торкаючись цих аксесуарів, ви будете відчувати приємні відчуття і заповнювати сенсорну порожнечу.
Кольорове оформлення спалень з використанням хроматичних кольорів може бути «теплим» і «холодним». Холодні кольори – блакитний, синій, бірюзовий, зелений. Теплі – жовтий, червоний, помаранчевий. Коли людина споглядає предмети, пофарбовані в теплі кольори, її пульс частішає, тиск зростає, реакції стають швидшими. Ці стани для спальні не найдоречніші. Оформлення в холодних тонах розслабляє краще, але водночас і охолоджує. Утім, для місць зі спекотним кліматом прохолода в спальні – якраз те, про що мріють.
Люди, як правило, рідко роблять спальню однотонною, хоча меблі, стіни та текстиль, пофарбовані у відтінки одного й того самого кольору, можуть мати дуже стильний вигляд. Однак такі рішення мають гарний вигляд тільки на обкладинках глянцевих журналів, у реальному ж житті людей дуже стомлює монотонне оформлення спальні, навіть якщо воно дуже яскраве. Найчастіше використовуються один-два кольори як домінантні, а решті віддаються «допоміжні» ролі.
І тут дуже важлива міра. Якщо перестаратися з основним кольором, то можна знову позбавити себе спокійного відпочинку. А якщо взагалі відмовитися від домінуючого тону, то постраждає естетичне почуття. Виявляється, для використання тих чи інших кольорів є перевірені багаторічною дизайнерською практикою нормативи. Що ж підказують досвідчені дизайнери?
Крім основного кольору, в будь-якому інтер’єрі використовуються додаткові. Їх теж потрібно вміло підібрати. Ось кілька перевірених поєднань:
– якщо колірне оформлення спальні побудовано навколо червоного кольору, то доповнити його можна сірим;
– блакитному кольору в інтер’єрі добре акомпанує коричневий, бежевий або пісочний;
– основному фіолетовому кольору відповідає жовтий або блідо-зелений;
– помаранчевому – червоний.
Як правило, додатковий колір виявляється менш насиченим, ніж основний. Є й культурні асоціації, які впливають на колірне оформлення спалень. Спальня молодят багатьом уявляється в червоно-рожевих тонах, а місце, де доведеться відпочивати дівчині-підлітку, скоріше прикрасить поєднання рожевого і бірюзового. Ну і, звичайно, багато що залежить від відтінку.
Обираючи кольорову палітру для спальні, важливо враховувати як естетику, так і психологічний вплив відтінків. Білий колір є універсальним вибором: до 95% поверхонь у спальні можуть бути білими. Наприклад, спальня “Рапсодія Іда” у відтінку снігового ясена створить легкий і повітряний інтер’єр.
Помаранчеві тони можна використовувати на 75% площі, але варто пам’ятати, що цей колір виглядає домінуючим навіть за мінімальної присутності. Чорний колір дизайнерські правила радять обмежити до 50%, щоб зберегти баланс у приміщенні.
Коричневий колір, особливо натуральні відтінки дерева, доречно застосовувати на 30-40% поверхні. Наприклад, спальня “Рапсодія Ю” у благородному відтінку горіха Сондріо стане чудовим вибором. Для акцентів із бузковим, зеленуватим або фіолетовим кольором оптимально виділити до 20% площі. Колекція “Ілма-2” зі вставками матового м’ятного кольору додасть інтер’єру витонченості.
Що стосується червоного, цей енергійний колір можна використовувати до 80% приміщення, але важливо не переборщити, щоб спальня залишалася комфортною для відпочинку.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви створите гармонійне кольорове оформлення спальні, враховуючи поради дизайнерів.
Якщо вам потрібна консультація щодо вибору меблів, зв’язатися з нами можна за номерами телефонів вказаних на сайті а також написавши нам у Facebook або Instagram. Менеджери з радістю нададуть вам свою допомогу.
Шановні клієнти! На нашому сайті зараз триває оновлення цін. Для уточнення актуальної вартості меблів, будь ласка, звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті. Виставковий зал за адресою Городоцька 225 тимчасово зачинено, працюємо онлайн. Звертайтеся, ми на зв’язку, працюємо без вихідних! Сховати